LOHUSA VE BEBEK ÜRÜNLERİNDE NEDEN POLYESTER KULLANILMAZ?
Hamilelik ve lohusa dönemleri anne adaylarının yakınlarının ilgi ve alakalarının yoğun olduğu süreçlerdir çünkü annelik kutsal görülür fakat bir diğer etken sebep ise hamilelik ve lohusa döneminin her açıdan hassas dönemler olmalarıdır.
 
Bu yüzden anne adayının yaşam kalitesinin her açıdan yükseltilmeli ve kendini iyi hissetmelidir. Anne adayı hem bebeği hem de kendisi için dengeli ve sağlıklı beslenmeli, kaliteli bir uyku düzeni olmalı ve cilt sağlığına uygun kumaşlardan yapılmış kıyafetler kullanmalıdır.


Hamile giyim ürünlerinde özellikle polyester kumaşların kullanımından kaçınılmalıdır. Cildin nefes almasına imkan tanımayan polyester; naylon ve plastik karışımından elde edilen bir malzemedir ve özellikle hamileliğin ilk aylarında düşük riskini arttırırken lohusadöneminde enfeksiyon ve cilt rahatsızlıklarına sebebiyet vermektedir. Hamile giyim ürünlerinin yanı sıra lohusa pijama ve lohusa gecelik seçimi yapılırken de polyester kumaştan kaçınılması gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre polyester kumaş kullanımı; gribal enfeksiyon, ciddi cilt rahatsızlıkları ve kadın hastalıkları gibi sorunlara sebep olmaktadır.
 
Bu yüzden lohusa döneminde kullanılan lohusa pijama, lohusa gecelik ve elbiselerin güvenilir,  insan sağlığına uygun kumaşlardan yapılmış olması açısından büyük önem arz eder.


Hastane çıkış seti hazırlarken de cilt sağlığına uygun pamuklu ya da ipek gibi kumaşlardan oluşan kıyafetler hazırlamalı ve lohusa gecelik, lohusa pijama ya da elbisenizin de yine sağlıklı malzemelerden olmasına dikkat etmelisiniz. Hamile giyim ya da lohusa giyim ürünlerinin satışı olan mağazalardan yapacağınız alışverişlerde etiketlerden kumaş içeriğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tabi ki bebeğinizin hastane çıkış seti içerisinde bulunan kıyafetlerin de organik ve sağlıklı malzemelerden yapılmış kumaşlardan oluşması önemlidir.


Yetişkin bir bireye bile sağlık açısından ciddi zararlar verebilen polyester; kanserojen bileşenlerden oluşur. Bebek ve çocuklarda kullanılması çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Her konuda temkinli davranan annelerin hastane çıkış seti ve daha sonrası içinde dikkatli davranması gerekmektedir. Güzel ve mutlu anların yaşandığı, ailenin yeni üyesi ile tanışılan bu özel günde anne ve bebeğin sağlığını tehdit edecek her şeyden uzak ve huzurlu bir doğum günü olabilmesi için polyester içeriği olan tüm ürünlerden uzak durulması ve bilinçli bir tüketici olunması gerekir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR