Bayan Kemer Ve Çeşitleri

Kemer, insan vücudunun güzelliğini vurgulayan ve hatlarını ön plana çıkaran en önemli ve en gerekli aksesuarlardan biridir. İyi ve kaliteli bir kemer ile sıradan bir elbisenin, çizgili basit bir gömleğin çok şık ve gösterişli hale gelmesini sağlayabilir. Her şık ve bakımlı hanımın birkaç farklı renk ve modelde bayan kemer çeşitlerini gardırobunda bulundurması, ani planlanan buluşma tekliflerine, özel günlere ve gecelere, cemiyet toplantılarına çabucak hazırlanmasını sağlayacaktır.

Bayan Kemer Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kemer kategorisinde, özellikle bayan kemer denilince, dikkat edilmesi gereken birkaç küçük şıklık önerisinden bahsetmek isteriz. Öncelikle bayan kemer modelleri bol ve dar yapılı modeller olarak iki şekilde kullanılabilir. Biraz daha bol ve gevşek duran bayan kemer modelleri ile göğüs bölgesi daha gösterişli durabilir. Takım elbise ya da dar kesimli pantolon tercih edildiğinde ise, daha dar kalıplı kemer modelleri kullanılabilir.
Kemerin, elbisenin modelini tamamlayan çok önemli bir kombin parçası olduğu düşünülürse, desen ve renk gibi unsurlar da bayan kemerleri için dikkat edilmesi gereken bileşenlerdendir. Rengârenk, dikkat çekici desenleri olan, son derece gösterişli elbise modellerinde sade, düz çizgili bayan kemerleri tercih etmek elbiseni gösterişine gölge düşmemesini sağlayacaktır. Fakat düz ve siyah ya da beyaz gibi sade renkler kullanılarak hazırlanmış kombinlerde ise, desenli veya hafif alacalı renkli bayan kemer çeşitleri tercih edilebilir. Böylelikle, kemerin şıklığı, basic bir kıyafet ile ön planda görülebilecektir.

Kemer modellerinde dikkat edilebilecek bir diğer husus ise, bayan kemerlerinde kullanılan boncuk, zincir, toka gibi tamamlayıcı aksesuarlardır. Kalın bir toka ile sıradan bir kemer çok şık bir şekilde ayakkabı ve çantayı tamamlayıcı bir parça haline gelebilir. Diğer yandan, hasır, örme modellerin kullanıldığı bayan kemer çeşitleri özellikle jean pantolon ve etekler ile uzun tunik ceketler ile hem çok rahat ve hem de göz alıcı bir şıklık yaratabilmektedir. Son olarak, basit ve zor durumlarda kurtarıcı bir çözüm olarak, ani oluşan planlara hazırlıklı olmak için birkaç temel renkte kemer modelini elimizin altında, gardıropta bulunmakta fayda var.
1